Tr En Ar

ASLAR

İntaş Grup şirketlerimizin iştiraklerinden olan Aslar Beton Ürünleri İnşaat Asf. Mad. Tic. ve San. A.Ş. (“Aslar Beton”), 2011 yılından bu yana faaliyette olan kalker ocağı agrega üretim tesislerinde 2 adet ocak ve 2 adet tam kapalı kırma eleme tesisi ve güçlü makine parkı ile teknolojinin tüm gereklerini çevre ile uyumlu bir halde yerine getirerek, bölgenin kaliteli ve güvenilir agrega ihtiyacını karşılamaktadır.

İnşaat sektörünün olmazsa olmaz ihtiyacı olan agrega dünyada sudan sonra en çok kullanılan doğal malzemedir. Beton ve yol yapımında temel girdi olan agreganın kalitesi, doğrudan beton ve yolun kalitesini belirlemektedir. Özellikle Aslar Beton’un faaliyet göstermekte olduğu Hatay ilinin 1. derece deprem bölgesinde bulunması agrega kalitesine bir kat daha dikkat edilmesini gerektirmektedir.

Aslar Beton olarak, bölgemizde bulunan hazır beton santrallerinin tamamına yakınının, parke ve beton eleman üreticilerinin, inşaat ve yol müteahhitlerinin, belediyeler ve yapımcı kamu kurum ve kuruluşlarının agrega ihtiyacını deneyimli personelimiz, yüksek teknolojik alt yapımız, kaliteli ve güvenilir ürün yelpazemiz ve Türkiye’de sayılı tesise verilen Çevre İzin Belgemiz ile kanıtlanmış yüksek çevreye duyarlılığımızla tedarik etmeye devam ediyoruz.

Aslar Beton ayrıca gerek deneyimlerinin, gerekse sektör ihtiyaçlarının paralelinde, AR-GE çalışmaları ile Ø 150 mm - Ø 2000 mm arası Beton Boru, muayene Parsel Bacaları, Prefabrik Gövde Elemanları, C parçaları ve Beton Parke üretimi de yapmakta; teknik altyapısı ve personelini, TSE standartlarına sahip üreticilerden aldığı hammaddeyi, yüksek kalite anlayışı ile birleştirerek güvenilir sonuçlar elde etmektedir.

Mukavemeti arttıran buhar kürü uygulaması ve laboratuvar ortamındaki çeşitli testler ile üretim standartlarını yükselten sonuçlar sunan Aslar Beton beton boru ürünleri tesisi, Hatay Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 25.000 m2'lik alanda; Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, İller Bankası, D.S.İ., çeşitli belediyeler ile özel sektör kuruluşlarının güven duyduğu üretimler yapmaktadır.

Yüksek kalitedeki üretim standardını korumak için Aslar Beton laboratuvarlarında düzenli olarak hammadde ve beton küp numuneleri ile ölçümler yapılmakta, beton boru kesitleri ile granülometri dağılımının tespit edildiği yüksek mukavemet ve gövde sızdırmazlık testleri sürdürülmektedir. Boruların mukavemet ölçümleri "Tepe Basıncı" adı verilen bir uygulama ile belirlenmekte ve standart üretim sağlanmaktadır.

Aslar Beton ayrıca T.S. 821 Üstün Kalite Belgesi, İmalatta Yeterlilik Belgesi, ISO 9001-2000 Kalite Belgesi gibi standartları bünyesinde toplayan, İller Bankası onaylı altyapı ve inşaat taahhüt çalışmalarının da güvenilir bir kuruluşudur.

Head Office :Turan Güneş Bulvarı Hollanda Str. 3/4 Yıldız Çankaya / ANKARA
Tel : +90 (312) 442 55 82 (pbx) Faks : +90 (312) 442 55 84
e-Posta : ankara@intas.com.tr